Благоевградчанинът Станислав Костов с пореден гол за Левски

04 март 2019 10:32   4921 прочита

Отборът на Левски разби Славия с 3:0 в най-старото столично дерби от 24-ия кръг на Първа лига. Станислав Костов (4), Жерсон Кабрал (40) и Давиде Мариани (55) вкараха попаденията за победителите. Паулиньо пропусна дузпа през втората част при 3:0, а при резултат 0:1 "белите" имаха претенции за неотсъдена такава в тяхна полза. Последните секунди беше изгонен Александър Станисавлевич, който получи два жълти картона за нарушения срещу Паулиньо след почивката.

Треньорът на домакините Златомир Загорчич пък демонстративно напусна своето място и се прибра в съблекалнята в 59-ата минута, когато Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар в полза за 26-кратните шампиони. От щаба на "белите" имаха доста претенции през първата част за няколко отсъждания на Тодоров.

Третият пореден успех на "сините" без допуснат гол остави тима на Георги Дерменджиев на пет точки от Лудогорец. Именно шампионите пристигат на "Георги Аспарухов" след седмица, когато ръководството на столичани очаква пълни трибуни.

Левски има вече актив от 51 точки след своя 16-и успех в шампионата. Толкова има и ЦСКА-София, докато "орлите" са с 56 точки. Славия записа общо десета загуба през този сезон, като остана на осмо място с актив от 30 точки. Интересното е, че играчите на "белите" имаха инициативата в играта през по-голямата част от мача. Футболистите на Носителя на Купата на България може да съжаляват за това, че в ключови моменти нямаха късмет, но от друга гледна точка да са доволни, че не паднаха с по-голям резултат.

"Сините" пък имат най-добрата атака в шампионата на този етап с 47 отбелязани гола, което е с два повече от лидера в класирането. Наставникът на "белите" Златомир Загорчич заложи на същите 11, които победиха с 3:1 Ботев (Враца) при гостуването в миналия кръг. Младият вратар Антониос Стергиакис бе под рамката. Защитата пред него бе Станисавлевич, Димитър Велковски, Милен Гамаков и Тейнур Марем. Капитанът Янис Карабельов и Славчо Шоколаров бяха опорните халфове. Радослав Кирилов, Стефан Асковски и Дарко Тасевски действаха зад Цветелин Чунчуков.

Треньорът на "сините" Георги Дерменджиев пък направи само една принудителна смяна от успеха с 1:0 над ЦСКА-София. Капитанът Иван Горанов бе наказан и поради това отстъпи мястото си на Луи Нганиони.

Стражът Николай Михайлов отново бе на вратата, като за първи път бе капитан на тима. Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш и Луи Нганиони бяха защитниците. Кали Тиам и Мартин Райнов бяха опорните халфове зад Давиде Мариани, Паулиньо и Жерсон Кабрал. Голмайсторът Станислав Костов водеше атаката. Най-новото попълнение Еркебулан Сейдахмет остана извън 18-те на "сините".

Пред няколко хиляди зрители на стадион "Васил Левски" срещата започна с националния химн. Агитките на двата тима пък почетоха днешния 3-и март 2019 година, в който се навършват 141 години от подписването на Санстефанския мирен договор и България отново е свободна.

Първата опасна атака беше за "белите", които в четвъртата минута обаче вече губеха. Точен пък беше голмайсторът на първенството Станислав Костов. Нападателят засече отблизо опит за удар на Жерсон Кабрал.

Още за: Ст. Костов   гол   Левски   Още от: Спорт