Бионсе осигури победа на “Спортика”

05 април 2015 09:54   3 коментара   11897 прочита

С гол на Евдокия Попадинова отборът на “Спортика” победи като гост “Екомет 90” Пловдив с 1:0, в мач от първенството при жените. Известната с прякора Бионсе се разписа в 65- та минута, след подаване на Стефка Петкова. Успехът за благоевградчанки дойде много трудно, след като дoмикините се бяха окопали много добре през по- голямата част от мача. Срещу схема 7-3-1, която треньорът на “Екомет 90” бе избрал, гостенките много трудно стигаха до голови положения. Въпреки това Евдокия успя да пробие бетона и да вкара единственото попадение в мача.

Втори мач като титуляр изигра Вени Дона Сърбинска- Дани Алвеш, а в защита отново на високо ниво бе Веселина Махлелиева- Серхио Рамос. Вероника Гоцева- Меси също игра на високи обороти и умело дирижираше играта на тима. С трите точки от вчера “Спортика” вече има 24 точки и уверено заема трето място във временното класиране. В следващия кръг на 19 април, “Спортика” приема последния в класирането “Оборище”, на когото през първия полусезон вкара 20 безответни гола. Сега феновете на благоевградския тим очакват рекордът по отбелязани голове в един мач да бъде подобрeн.