Бербатов с гол за Фулъм, отборът с първа победа от 7 седмици

08 декември 2013 18:44   4 коментара   7144 прочита

Фулъм взе много важна победа у дома срещу Астън Вила и се наложи с 2:0. Това бе първи успех на лондончани от 7 седмици насам. Последната им победа бе срещу Кристъл Палъс на 21 октомври. Димитър Бербатов изигра силен мач за Фулъм и вкара втория гол от дузпа. Другото попадение бе дело на Стив Сидуел. Тази победа спря серията от 6 поредни загуби на Котиджърс, която ги запрати в зоната на изпадащите. Фулъм все още е в нея с 13 точки, но толкова има и Уест Хям, който е над чертата заради по-добрата си голова разлика. Фулъм заслужено поведе в 21-ата минута. Дълго подаване за Сидуел бе подценено от Леандро Бакуна, който се забави и Сидуел стигна първи до топката като я отклони, падайки от много малък ъгъл, но я прати покрай вратаря Гузън в мрежата. Това бе трети гол за Сидуел този сезон, с което той стана най-добрият стрелец на Фулъм. В 30-ата минута Фулъм спечели дузпа и отново виновник бе Леандро Бакуна. Бербатов с изключително докосване изведе сам Качаниклич, който нахлу в наказателното поле и бе съборен от защитника. Майк Дийн посочи бялата точка и Бербатов реализира хладнокръвно за втория си гол за сезона във Висшата лига и трети във всички турнири. Българинът ознаменува добре своя мач №300 в английския футбол. Едно полувреме за Вила игра Александър Тонев.