Бербатов с гол в първия ден от новата 2014 година

01 януари 2014 19:42   2 коментара   7697 прочита

Димитър Бербатов се разписа още в първия ден от новата 2014 година. Нападателят вкара второто попадeние за Фулъм при победата над Уест Хям с 2:1. Чуковете поведоха в 7 минута с гол на Мохамед Диаме, но домакините стигнаха до пълен обрат. В 32 минута Стив Сидуел изравни за 1:1, а голът на победата вкара благоевградчанина в 66 минута. Бербо се разписа от непосредствена близост на празна врата, след като добро пласиране му осигури възможност да опъне мрежата след многоходова акция на неговия отбор. Българският нападател започна като титуляр.

Срещата бе от изключително важно значение и за двата отбора, след като не се представяха никак добре в края на миналата календарна година и се свлякоха до зоната на изпадащите от Висшата лига тимове. Самият Бербо бе контузен и пропусна последните два мача на отбора си от 2013, която завърши ужасяващо за "котиджърс", които бяха разгромени с 0:6 от Хъл Сити. Днешната победа изкачи Фулъм на 16 – то място с актив от 19 точки, с две повече от зоната на изпадане. Часове по- рано Димитър Бербатов честити новата година на България със статус чрез собствения си профил в социалната мрежа „Фейсбук”. Ето го и пожеланието на Берба към България: „Честита нова годинаа… Бъдете здрави и щастливи, много усмивки и късмет през новата 2014.. За много години, България.. :))).. А сега.. към стадиона, първият мач за новата година ме чака.. :))) “.

Още за: Д. Бербатов   попадение   победа   Още от: Спорт