Беласица би Пирин (ГД) в местното дерби

09 април 2017 13:18   1 коментар   5366 прочита

Беласица (Петрич) победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в среща от 25-ия кръг на Югозападната трета лига. Това бе второ поредно домакинство за момчетата на Николай Димитров-Джаич и втора поредна победа, след като в сряда Беласица победи и Германея с 1:0 на терена в село Коларово.

Головете за победата на Беласица вкараха капитанът Владимир Кабранов в 12-тата и на юношата Тодор Кръстев в 83-тата минута на срещата. Победата на петричани можеше да бъде и по-убедителна , но те направиха и куп пропуски, съобщи Sportal.bg. Гостите от Гоце Делчев, които имат само една победа тази пролет този път бяха много далече от обичайното си ниво. Едно единствено положение за цял мач- удар от фаул на Георги Самокишев след половин час игра.

Опитният Радослав Моллов пък напусна игра през второто полувреме със счупен нос.

След този кръг Беласица излезе на 3-то място във временното класиране с 51 точки, а неврокопчани са 8-ми с актив от 38 точки.