11 златни отличия за плувците на GD- Sport на турнира в Благоевград

27 февруари 2018 16:31   2 коментара   8617 прочита

Страхотно постижение записа щафетата на GD- Sport в дисциплината 4 x 50м. свободен стил на втория турнир за купа Пирин- Благоевград. Квартета в състав Милена Христова, Елена Христова, Виктория Методиева и Калина Захариева записа време 2. 04. 55 мин. Момичетата на GD- Sport заеха първо място и в щафетата 4 x 50м. съчетано плуване.

В индивидуалните дисциплини Калина Захариева и Денислав Койков спечелиха по три златни отличия. Калина е първа на 50м. и 200м. свободен стил и на 200м. съчетано плуване. Милена Христова заслужи два златни на 50м. и 100м. бътерфлай и два бронзови на 200м. бътерфлай и 200м. съчетано и Петър Шопов един златен на 50 м. бътерфлай.

Сребърни медалисти са Гергана Георгиева на 50м. и 200м. бруст, Благовеста Илкова на 200м. бътерфлай, Иван Царевски на 50м. бруст, Петър Шопов на 100м. бътерфлай и Марио Йорданов на 50м. бътерфлай. Марио има и едни бронзов медал на 100м. бътерфлай, също трети на 400м. съчетано плуване остана Ангел Стойков.

Щафетата на момчетата в 4x50м. съчетано остана на трето място, като в щафетното плуване и GD- Sport има още три четвърти места в различните възрасти. Над 500 плувци от 40 отбора участваха в състезанието, което бе наблюдавано от златната ни медалистка от олимпийски игри Таня Богомилова и националния селекционер Кристиян Минковски. 50- метровия плувен басейн в закрития комплекс Пирин в Благоевград събра на едно място в два състезателни дни най- добрите плувци на България.