Прокурорка обяви най-вероятната причина за катастрофата с автобуса на "Юнион Ивкони", открита е важна улика

01 ноември 2017 10:25   2979 прочита


Прокуратурата работи по 3 версии за инцидента с автобус на „Юнион Ивкони” на АМ „Тракия”. Това съобщи районният прокурор на Ямбол Мина Грънчарова. „Първата е преумора, втората - техническа неизправност и третата - за участие на трети лица, които биха моли да го заслепят или засекат водача. Работи се по всички версии, но най-вероятната е преумора.

Разпитаните свидетели, които не са толкова много, потвърждават тезата, че той е бил преуморен и е налице моментно заспиване”, поясни Грънчарова пред bTV. „Продължаваме с разпитите. Предстои назначаването на автотехническа експертиза. Тя ще установи механизма на настъпване на катастрофата, дали автобусът е бил изправен”, добави тя.

Според държавното обвинение тахошайбата на автобуса е стара и не може да се установи точното движение и престой на превозното средство. „Има монтиран аналогов тахографски апарат, който е много стар. Тахографската карта е на друго лице. На нея е наложена много информация. Самосезирахме се, назначихме проверка”, каза още тя.

От думите й стана ясно още, че 49-годишният шофьор, който е от Бургас, е обвинен за причиняване на телесна повреда на повече от едно лице. Ако бъде признат за виновен, може да влезе в затвора от 1 до 6 години./Blitz.bg

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар