Присъдите на „Килърите“ приведени в изпълнение



Потвърдените от ВКС присъди по делото „Килърите“ вече са приведи в изпълнение и затова бяха оповестени от съда. Това стана седмица по-късно по силата на поправки в НПК и ЗСВ, според които е забранено публикуването на окончателните ефективни присъди на последна инстанция преди прокурор да е уведомил, че наказанията са влезли в сила. Според законодателя и редица юристи промените ще изиграят ролята на предпазна мярка срещу бягство от правосъдието. На 1 декември т.г. Върховните магистрати постановиха доживотен затвор без замяна за Петър Стоянов – Сумиста, Васил Костов - Кеца и Георги Вълев, а за Янко Попов – 10 г. затвор.
Най-тежкото наказание е заради две убийства - на великотърновския адвокат Петър Лупов и на шуменския бизнесмен Румен Рачев. Юристът бе застрелян през март 2009 г., а Рачев – през юли 2009 г. Сумиста и Вълев бяха обвинени от прокуратурата като подбудители на убийствата, а Кеца – като помагач. Преките извършители на убийствата изчезват безследно. Труповете им бяха открити по-късно.
Тримата осъдени в момента излежават тежки присъди за други престъпления по същото дело. Сумиста търка наровете в Софийския затвор, Георги Вълев е в пандиза в Стара Загора, а Кеца в Плевенския затвор.
Килърите бяха разкрити от полицията по времето, когато вътрешен министър бе Цветан Цветанов.
/monitor.bg/
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.