Над 8 хиляди шофьори глобени за говорене по телефона
29
ноември
2017
11:13
3157 прочита



От КАТ отчитат нова тенденция за отвличане на вниманието на водачите
Повече от 8 хиляди шофьори са глобени за първите 10 месеца на годината заради говорене по телефона по време на шофиранe.
Съставените актове са над 7 600, а наложените глоби с фиш 401. За миналата година общият брой на установените нарушителите, които говорят и шофират е 10 147. От КАТ отчитат нова тенденция за отвличане на вниманието на водачите.
Освен говоренето по телефона, те често се разсейват от писане и четене на съобщения в социалните мрежи. Разсейването на всеки шофьор драстично увеличава риск от пътно-транспортно произшествие./Fakti.bg/
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.