Днес пазарът в Благоевград бе препълнен с хора от рано сутринта. Гражданите обикаляха и разглеждаха всичко изложено от продавачите, но много рядко се спираха да направят покупки и това изнерви производителите.
Тъй, като сега е сезонът на гроздето, който желае може да си закупи от пазара, там има в изобилие. Попитахме, каква е цената на различните места и се оказа, че килограм грозде варира от 1 до 1, 20 лв.. На тази цена може да закупите следните сортове: Брестовица, Мерло, Шардоне, Болгар. Продавачите споделиха, че все още не е започналото голямото купуване и явно хората чакат цената да спадне още.
Днес освен грозде се продаваха и много орехи, като тяхната цена е около 4 лв на килограм. Спряхме до Костадин Димитров от Дупница, седнал на земята и търсещ сянка с реколтата си пред себе си, ето какво ни сподели:,, Много странно, пазарът е препълнен с хора от рано сутринта, обикалят, гледат, чудят се но много рядко купуват. Предишни години орехът се купува веднага, а сега си вземат по-малко. Хората, нямат пари..
В. Анастасова
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)