Талантливите деца на Благоевград! Петя Денинска и Данаил Стоянов не спират да жънат успехи с клуб "Импулс"

23 май 2019 12:27   1 коментар   16853 прочита

Талантливите танцьори от КСТ "Импулс" Благоевград, Петя Денинска и Данаил Стоянов, не спират да печелят медали и да прославят областния център по всички краища на България. Възпитаниците на треньорката Десислава Петачка, участват в престижни турнири всеки месец, и се връщат с медали от всяко състезание по латино и спортни танци. На 4 май тази година на турнир в Поморие, Данаил Стоянов и Петя Денинска, победиха в комплексното класиране в кл. 15 D и преминават в по - горния клас 15 C.

Денис Василев и Мария - Александра Цекова са първи кл. 18C + C и в двата стила танци. На двойката и остават само 3 точки, за да преминат в по - горния кл. B.

В турнира за "Купа България" Данаил Стоянов и Петя Денинска успяха да се класират и в двете дисциплини на трето място, където първите две двойки са в кл. B.

Турнирът бе организиран от КСТ "Поморие", Община Поморие и БФСТ, а участие в него взеха над 160 двойки от цялата страна.

На 14 май КСТ „Импулс“ за първи път беше организиран турнир за „Купа България“ по спортни танци в Благоевград. Паралелно с това управляваният от Десислава Петачка клуб проведе за втора поредна година държавния турнир “Купа Благоевград” и съревнованието за най-малките – „Изгряващи звезди“. С представянето си домакините доказаха, че са сред водещите състезатели в този спорт у нас.

В “Изгряващи звезди” дебют на сцена направиха Димитър Вангелов и Ния Атанасова /до 7 г./, които са двойка от 5 месеца, но се класираха на 2 място в латиноамериканската програма. При 9-годишните Владимир Сотиров и Люси Сивикова са първи на латина. Димитър Язовалийски и Изабел Тотева /до 11 г./ триумфираха на латина и заеха второ място на стандартни танци, а Георги Митов и Андреа Петрова /до 13 г./ са втори на латина. В открития турнир Кристиян Барболов и Никол Милчева са първи в клас 9 Е, злато спечелиха още Георги Чимев и Симон Карабельова /11 Е/, Денис Василев и Мария-Александра Цекова /18 С+С/ и Данаил Стоянов и Петя Денинска /15 С/, за които това бе първи турнир в новия клас. Даниел Барболов и Дарина Александрова /13 D/ са втори. За “Купа България” във възрастова група „деца I“ Кр. Барболов и Н. Милчева са първи на латина и стандарт, Г. Чимев и С. Карабельова /деца ІІ/ – първи на латина и трети на стандарт, Данаил Стоянов и Петя Денинска /юноши младша възраст/ – втори на стандарт. В трите прояви участваха над 200 двойки от цялата страна.