Млади шахматисти от Благоевград ще участват в ХІ фестивал „Надеждите на света”

07 май 2014 12:30   10245 прочита

Виктория Стрендева, Веселин Методиев и Стефани Костова намериха място в отбора на България за участие в международния фестивал „Надеждите на света” по шахмат. Отборът бе определен по време на финалния турнир за 2013/2014 г. от поредицата „Млад гросмайстор”, провел се от 3 до 5 май в Трявна. Там благоевградските шахматни надежди спечелиха призови места в отделните възрастови групи. В турнира до 8 г. победителка в общия турнир с 6,5 точки от 7 възможни е Виктория Стрендева от Благоевград. Втора с 5,5 точки е Иванина Андонова от Варна. В групата до 16 години победител с 5,5 точки е представителя на шах клуб Виктори Веселин Методиев. Втори е Виктор Боев от Пловдив с 5 точки.

Със същия точков актив е третият – Калоян Тодоров от Русе. Първа в класацията при момичетата до 12 години е Рада Минева с 4 точки, втора - Галя Читакова с 3,5 точки – и двете от Пловдив. Трета е Стефани Костова от Благоевград с 3 точки. В групата до 12 години победител с 5,5 точки е Стоян Стоянов от Асеновград. Тук Кирил Георгиев от Благоевград остана шести. ХІ фестивал „Надеждите на света” ще се проведе от 23 юни до 3 юли в к.к. „Св. Св. Константин и Елена” във Варна, а право на участие в него добиха първите трима в крайното класиране в Трявна.