Китайски студенти обучавани от благоевградски преподавател запяха на български, само след два месеца уроци /Видео/

10 декември 2018 09:10   5 коментара   16489 прочита


Уникално изпълнение на песента „Кога зашумят шумите” направиха китайски студенти, които учат български език от едва 2,5 месеца. Курсът на проф. Димитър Владиков от Благоевград, изпя песента по повод тържествено отбелязване на Студентския празник в сградата на българското посолство в Пекин. Изпълнението бе излъчено и по Радио Китай, което е с аудитория от над 300 млн. слушатели. Интервю за същото радио даде и Владиков, който доста се постара през тези два месеца, за да може китайските студенти да овладеят българския език. Роденият в Благоевград преподавател бе избран и за директор на българското училище в посолството на България в Пекин.

Празникът по повод 8 декември, празника на студентите, се състоя в сградата на българското посолство в Пекин, по покана на Н. Пр. Григор Порожанов – извънреден и пълномощен посланик на Република България в Китай и със съдействието на Консула по култура и образование г-ца Мария Иванова, като в Балната зала се събраха китайски студенти от три университета и българските студенти, учещи в Пекин.

Общият брой на студентите и преподавателите надхвърляше 80 човека, като най-многобройна беше групата от Пекинския университет за международни изследвания (BISU), следвана от студентите от Университета за чужди езици в Пекин и групата от Тианджинския университет, където то тази година също се изучава български език.

Последваха снимки на студентите с официалните представители на посолството и всички имаха възможност да опитат български айрян, баница, селекция от български вина и натурални сокове.

Празненството продължи до към 22 ч., след което студентите дружно атакуваха нощните барове в петъчната вечер.

5 коментара
10 Декември 2018 10:10 | Екстра Мадура
Оценка:
-1
 (
9
 гласа)

За да го величаете "професор", този момък трябва поне да е защитил дисептация и да е избран от някой академичен съвет. Цитирайте ги! А да водиш курс на хоноран се нарича хоноруван асистент, а дори за такава позиция в престижни университети (както някога бе и в България) се държи конкурсен изпит!


10 Декември 2018 11:39 | Пак услуги
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Я напишете за студентите на Люба Атанасова! Да видите какво е преподавател!


10 Декември 2018 21:38 | sadd
Оценка:
-1
 (
1
 гласа)

Люба добре ги е подготвила :), за този не знам


07 Януари 2019 12:22 | Димитър
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Как пък не ви спряха устенцата да плюете глупости, тъпанари анонимни??? Като не знаете нещо, питайте бе!
Първия анонимен смешник "Екстра Мадура" - тръгнал да философства кой бил професор и кой - не. Ей, мишко, що не вземеш една енциклопедия да прочетеш малко, преди да дращиш по клавиатурите? Професор (на латински: professor „някой, който е приет за експерт в някое изкуство или наука, учител, преподавател от най-висок ранг“ [1]) е университетски преподавател и научен изследовател, [2]. За разлика от университетите в научните академии това е академик. В някои страни в чужбина под асоцииран професор се разбира българската академична степен доцент. Ако не си разбрал (а), това е цитат от Уикипедия. А специално за Китай доценти няма. Като има свободна позиция за титуляр по научна дисциплина, явяваш се на пазарен принцип и ако си най-добрият, го печелиш и подписваш договор с университета. Всяко лято съм в Бл-д, мога да покажа какво пише в договора, ама след това ще ти го завра дълбоко отзад


07 Януари 2019 12:25 | Димитър
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

A до другите двама анонимници - Люба не преподава в този университет, как мислите, че тя ще подготвя тези студенти? Ама е лесно да си кажеш малоумното мение тук, щото в реалния живот никой не ви бръсне за сливи сигурно.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар