Децата с, които Петрич се гордее: Футболистите от СОУ "Н. Вапцаров" спечелиха второ място на национален турнир

10 юни 2016 09:36   3 коментара   9699 прочита

Възпитаници на СОУ "Никола Вапцаров" в Петрич участваха и станаха втори в националния детски футболен турнир "Данониада". Всички участници бяха поздравени от Димитър Бербатов, който награди победителите.

Шампион в 19-то издание на “Данониада” стана ФК Ботев” (Пд)

На стадион “Академика” в София малките канарчета се класираха на първо място след 3 убедителни победи и получиха купата лично от Димитър Бербатов. Звездата на българския футбол пожела успех на малките футболисти и на треньора им Андрей Андреев на Международна купа “Данон”, която тази година ще се проведе през октомври на Stad de France в Париж. Детската школа на “Ботев” (Пд) доминира за втора поредна година в “Данониада” като през 2015 отборът се класира на 10–то място в Маракеш (Мароко). Втори в турнира остана отборът на СОУ “Никола Вапцаров” от град Петрич.

Индивидуални награди спечели Милена Караколева от отбора на СОУ “Никола Вапцаров” (Петрич) като най-добър вратар, а голмайстор на турнира е Георги Лазаров от “Ботев” (Пловдив, който отбеляза 4 гола във финалните мачове. Наградата за fairplay беше присъдена на отбора на “Черноморец” (Бургас) – набор 2005

Ръководителите на петричкия отбора на СОУ "Никола Вапцаров" Владимир Лазаров и Николай Янев заявиха, че: "Изключително доволни сме от отличното представяне на нашите възпитаници. Това е много добро постижение, участваха отбори от изявени клубове с богата традиция. Много силна бе конкуренцията, 2-то място е отлично постижение": заяви Владимир Лазаров. На финала петричкия тим загуби с 2-0 от шампионите от Пловдив.