Силите ни стигнаха само за гейм срещу Италия

18 септември 2019 10:13   3112 прочита
Снимка: CEV.eu

България най-вероятно ще играе срещу Словения в следващата фаза

България претърпя втора поредна загуба на Европейското първенство по волейбол.

Родният тим допусна обрат и загуби от Италия с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 17:25).

Поражението не бе фатално за отбора ни, който благодарение на трите поредни победи в началото на първенството, успя да си осигури място в следващата фаза.

Загубата обаче означава, че България заема третото място в групата и в осминафиналите ще срещне вторият от група "С", който на този етап е Словения.

За разлика от вчерашното поражение срещу Франция, момчетата на Силвано Пранди показаха доста положителни неща в днешния мач.

Перфектен първи гейм, както и доста добри неща във втория и третия.

В тях обаче решително се оказа представянето на Иван Зайцев. Във важните моменти звездата на италианците бе перфектен и наклоняваше везните в полза на "Скуадра Адзура".

Родният тим изигра блестящ първи гей, който започна с преднина от 7:2.

Българите продължиха да са безгрешни, но последва срив в средата на гейма.

Авансът от 5 точки при 15:10 се стопи само до една при 17:16, което принуди Силвано Пранди да писка таймаут.

След него България отново върна ритъма си, направи три поредни точки, след което нямаше проблем да задържи преднината до края на гейма.

Втората част тръгна доста равностойни и се движеше точка за точка.

Блестящият Иван Зайцев обаче успя да даде аванс от три точки на италианците при 19:16.

Стигна се и до 24:21, но момчетата на Силвано Пранди не се предадоха, стопиха две точки, но в този момент отново Зайцев бе спасителят за Италия.

Той прокара топката покрай нашата блокада и спечели гейма за "Скуадра Адзура".

Третата част отново вървеше равностойно. Двата тима разменяха преднината си, която не стигаше до повече от точка, докато не се намеси отново Зайцев.

Феноменалната му игра помогна на Италия да дръпне с 4 точки при 21:17, а след това не бе проблем за "Скуадрата" да затвори гейма с 25:21.

В последния четвърти гейм гардът на българите падна и те го загубиха категорично със 17:25

източник: corner.dir.bg