Прогноза за 02.12.14



Облачен и дъждовен вторник с възможни намаления на облачността най-вече над западните райони от Южна България. През нощта, в ранните сутрешни часове все още на места в Северна България ще превалява сняг, преминаващ по-късно в дъжд. Тук остава по-студено с максимални температури от +1° до +5°, в останалата част от страната между +6° и +12°. Вятърът ще е предимно от изток, като особено ветровито ще е по поречието на Дунав и Черноморието.
Планините. Облачно, мъгливо и с валежи, които над 1600-1800 метра ще бъдат от сняг. Вятърът ще е от юг-югозапад, по върховете умерен до силен. Максимални температури между 800 и 1800 метра от +10° до 0°, над 2500 метра до -3°.
Европа. По студен фронт се очакват валежи от южните брегове на Норвегия до западното крайбрежие на Иберийския п-ов. Атмосферата над цялото Средиземноморие ще е неустойчива. Денонощието там ще премине с дъжд, вятър и гръмотевични бури. Сняг ще вали над Скандинавия, а максималните температури в по-голямата си част ще са около и под 0°. Най-студено ще е в Европейска Русия с максимални температури на места около -10°.
Повече за времето може да намерите на http://vreme.to
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.