Машина за сервиси обърна Григор и го лиши от полуфинал

27 септември 2019 10:49   3913 прочита
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Българинът допусна драматичен обрат след два тайбрека

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в китайския град Ченду след драматичен обрат с два тайбрека.

Българинът загуби от Александър Бублик с 7:5, 6:7(9), 6:7(3) в битка, която продължи точно два часа и половина.

22-годишният руснак, който защитава цветовете на Казахстан, заби впечатляващите 35 аса, с което реално обърна мача в своя полза.

Бомбените сервиси на съперника разколебаха българина, който изигра много слаб финален тайбрек, като това е поредното му поражение в гейм след 6:6.

Димитров игра много силно в първия сет, когато подобно на мача с Даниел Еванс, стигна до късен пробив. Във втория сет двамата взимаха почти винаги лесно подаванията си и се стигна до драматичен тайбрек, в който хасковлията изпусна два мачбола, а съперникът му два сетбола. В крайна сметка Бублик триумфира със 11:9 точки.

Третият сет започна с ранен пробив на 196-сантиметровият тенисист, който поведе с 4:1. След това реално руснакът подари пробив на българина с двойните си грешки, за да се стигне до нов тайбрек. В него поведе с 5:0 точки и нямаше как да изпусне победата.

източник: corner.dir.bg