Гришо пречупи италиански ветеран и гледа към втория кръг на US Open

27 август 2019 09:23   1 коментар   2790 прочита
Снимка: Getty images/ Guliver photos

Българинът си припомни какво е победа

Григор Димитров победи италианския ветеран Андреа Сепи с 6:1, 6:7, 6:4, 6:3 в мач от първия кръг на US Open.

Успехът бе едва втори за Григор в последните му осем мача и го прати във втория кръг на турнира.

Играта на родния тенисисит бе на приливи и отливи през целия мач, продължил 2 часа и 42 минути под силното слънце в Ню Йорк.

За щастие Димитров прояви характер в по голяма част от решителните точки и постигна очаквания успех.

Българинът се движеше доста по-добре от 35-годишния си съперник по корта и макар на моменти да показваше до болка познатите слабости, успяваше да ги превъзмогне и да намира позитивен изход от ситуацията.

Това бе първи двубой между двамата, които заемаха съседни позиции в ранглистата преди мача. Италианецът бе №77, докато българинът №78.

В първия сет Григор бе безупречен. Играта му ни върна към най-силните мигове в кариерата му.

Българинът се движеше отлично по корта, играеше с настроение, а италианският ветеран Сепи просто не намираше отговор на ударите на Гришо.

Пробив във втория и в шестия гейм бяха достатъчни за българина, за да вземе частта с 6:1 само в рамките на 23 минути.

Вторият сет обаче започна ужасно. Андреа Сепи взе откриващия гейм на нула, а впоследствие поведе с 40:15 при сервис на Гришо.

Българинът направи двойна грешка и подари пробив на съперника.

Отговорът за щастие бе светкавичен, Димитров сякаш се събуди от летаргията в първите два гейма и постигна пробив на нула.

Гришо трябваше да спасява брейкбол в следващия гейм, но сетът продължи да се развива равностойно.

Така дойде деветия гейм, в който българинът стигна до пробив и сервираше за сета.

Пъзелът изглежда се нареждаше за Гришо, докато не дойде неочакваният срив и трите брейкбола за Сепи.

Италианецът се възползва от третия си шанс и върна пробива, за да докара частта до тайбрек.

В него отново настъпи тотален срив в играта на Григор, който изведнъж загуби увереността си и започна да допуска грешка след грешка.

Сепи поведе с 5:0, след което нямаше проблем да затвори сета със 7:2 в тайбрека.

За щастие Гришо бързо забрави случилото се в този сет и стартира третия с бърз пробив.

Българинът отново заигра по чудесен начин, но наивно изпусна пет брейкбола, с които можеше да реши частта.

Той плати скъпо за това и Андреа Сепи върна пробива.

Сякаш сетът отново отиваше към тайбрек, но Гришо показа невероятен характер в десетия гейм при сервис на италианеца.

Българинът пропиля пет сетбола в маратонския гейм, но стигна до шести, който реализира и спечели сета.

Четвъртата част бе почти безгрешна за родния тенисисит.

Той пропиля три брейкбола в шестия гейм, но стигна до мечтания пробив в осмия и поведе с 5:3.

Родният тенисисит сервираше за мача и макар да имаше миг на колебание, изненада нямаше и мачът бе спечелен.

Така Гришо достигна втория кръг, където ще срещне Борна Чорич.

източник: corner.dir.bg