Арсенал писа Отличен - 6 на Лудогорец

20 октомври 2016 11:43   1 коментар   3189 прочита

Арсенал тресна с 6:0 Лудогорец в среща от Група "А" на Шампионската лига. Головете за "артилеристите" на “Емирейтс Стейдиъм” забиха Алексис Санчес (12), Тио Уолкът (42), Алекс Окслейд-Чембърлейн (46) и хеттрик на Месут Йозил (56, 83 и 87).

Лондончани изцяло доминираха, надиграха тотално разградчани, показаха нагледно как се играе световен футбол и в крайна сметка заслужено си взеха категоричната победа.

Нашите момчета определено разочароваха, като единствено при резултат 1:0 показаха качествен футбол, но за жалост тогава стигнаха само до една греда и още два удара спасени от Оспина.

Това бе осма поредна победа за лондончани във всички турнири. След тази разгромна загуба Лудогорец продължава да е с една точка, колкото има и Базел. Арсенал и ПСЖ са лидери с по седем точки. В следващия кръг "орлите" приемат Арсенал, а ПСЖ гостува на Базел.

Срещата започна с положения и пред двете врати. Още във втората минута Кафу навлезе в наказателното поле на домакините, но там се засуети и бе блокиран от защитата на лондончани.

Последва шанс за лондончани, но Владо Стоянов спаси силен удар на Месут Йозил. В 9-ата минута Арсенал създъде нов шанс. Месут Йозил пусна тъпък пас към Тио Уолкът, който се озова на чиста позиция, но пропусна да вкара.

Три минути по-късно домакините вкараха. Алексис Санчес развинти Моци и след това с техничен и прехвърлящ удар вкара уникален гол за 1:0. След попадението Лудогорец изнесе играта в по-предни позиции.

В 17-ата минута Марселиньо стреля от дистанция, а секунди след това изведе Вандерсон, но той от малък ъгъл стреля в тялото на Оспина. Пет минути по-късно Марселиньо изведе перфектно Джонатан Кафу, но отново Оспина бе на мястото си и спаси.

Тези положения ядосаха домакините и те отново взеха инициативата и изнесоха играта в половината на българите. След половин час Месут Йозил стреля от дъгата на пеналта, но Паломино блокира.

Веднага след това Окслейд-Чембърлейн навлезе в наказателното поле на Лудогорец, след което пусна към Тио Уолкът, който не успя да вкара на празна врата.

Второто полувреме започна с нов гол за Арсенал още от съблекалнята. Гибс центрира перфектно към Алекс Окслейд-Чембърлейн, който заби без проблеми за 3:0.

Домакините продължиха да мачкат лудогорци и в 56-ата минута стана 4:0. Тогава Санти Касорла намери Месут Йозил, който опъна мрежата на Владо Стоянов за четвърти път.

В 67-ата минута Паломино блъсна Алексис в наказателното поле, но за щастие не последва дузпа за домакините. В следващите минути домакините контролираха изцяло срещата и спокойно разиграваха в центъра на терена, като не даваха почти никакви шансове на разградчани.

В 78-ата минута Чембърлейн се озова сам срещу Владо Стоянов, но пропусна. Така се стигна до 83-ата минута, когато Перес намери страхотно Месут Йозил и той направи 5:0.

Арсенал обаче не спря до тук и само четири минути по-късно отново Йозил вкара за 6:0. До края не се случи нищо интересно и лондончани си взеха категорична победа.