Важна победа за Пирин U19 в София

26 май 2016 10:19   3595 прочита

Футболистите на ОФК Пирин състезаващи се в Елитната група U19 на България направиха важна крачка към спасението си. Орлетата, водени от Йордан Боздански победиха Септември в София с 2:4. На полувремето резултата бе равен – 2:2, въпреки че зелените повеждаха два пъти в резултата.

Грозданов откри головата сметка в 5-та минута, давайки преднина за Пирин. Тилев изравни за домакините, а Тошев отново покачи резултата в полза на благоевградчани. В края на полувремето Симеонов изравни от дузпа. Изключително важната победа дойде в края на мача, като голове в 82-та и 86-та минута на Топузов и Младенов дадоха сериозна преднина за Пирин и крайната победа.

Така орлетата за на три точки от зоната на изпадащите отбори, като предстои двубой с директен съперник – Локомотия Пловдив. В първия мача двата отбора завършиха при резултат 1:0 за Локомотив ПД. Мачът е в понеделник от 18:00 на базата в с. Рилци.