Турнир на силните ръце в Банско: Спартак за трети път с отборната титла по канадска борба

30 март 2015 09:04   2 коментара   12327 прочита

За трета поредна година състезателите от клуб по канадска борба Спартак Благоевград спечелиха най- много отличия от държавното първенство за юноши, девойки, младежи, мъже и жени. От създаването си през 2012 година до сега отборът участва на три национални шампионата, като и трите пъти се оказва най- силния отбор в турнира. Тази година турнирът се проведе в Банско, а Спартак бе представен от 45 състезатели. В комплексното класиране по точки Спартак печели 404 точки при юношите и остави далеч зад себе си втория в класирането Армспорт, също от Благоевград.

В класирането при мъжете гладиаторите от Спартак също са първи с актив от 202 точки. Двукратни шампиони на лява и дясна ръка са Сашо Андреев, Красимир Костадинов, Димитрина Димитрова, Теодора Михайлова и Кирил Ваклинов. По една титла спечелиха Георги Гайдарджиев, Любомир Миланов, Вероника Димитрова, Луиза Манова и Зорница Георгиева. В абсолютна категория Краси Костадинов е първи, а Сашо Андреев остана трети, веднага след него се класира Любомир Миланов. Още куп сребърни и бронзови отличия прибраха във витрината си състезателите на Спартак. Другия благоевградски клуб също има своите герои.

Три златни медала има Кристиян Китов, а с по две титли са Красимир Георгиев, Атанас Милев и Георги Георгиев. По един златен медал заслужиха Мартин Гълъбов, Павел Атанасов и Стилиян Панчев. Бившият медалист от европейски първенства Пламен Кисов от клуб Армспорт направи супертурнир, като остана втори на лява ръка в най- тежката категория над 110 кг. Този медал му осигури участие на предстоящото европейско първенство в София.

По регламент финалистите във всяка категория добиват право да участват на шампионата на континента, чиито домакин е България. Банско също има своите медалисти. Домакините бяха представени достойно от Георги Цветков в кат. над 110 кг, където спечели два златни мадала, а Вероника Бонкова също е с две титли. Димитър Юлев е втори на лява ръка в кат. до 80 кг. На първенството в Банско участваха над 300 състезатели, като бяха разпределин 66 квоти за предстоящото европейско първенство