Спортика с нова наказателна акция, Габи Самарджийска - Бейл с първи гол

09 октомври 2017 11:34   5359 прочита

Отборът на ФК Спортика продължи с убедителните победи. Този път жертвата бе дебютанта в шампионата при жените Риал Перник. В града на миньорите, благоевградчанки биха с 5:0. Вени Дона Сърбинска откри головата сметка, след точен удар с глава. За 2:0 се разписа Габриела Самарджийска - Бейл. Това е първи гол за момичето с екипа на Спортика в шампионата.

Минута преди края на първата част Вероника Гоцева сътвори истински шедьовър, като вкара коженото кълбо в горния десен ъгъл, след удар от 25 метра. Второто полувреме отново премина под диктовката на Спортика. Яна Йорданова бе точна за 3:0, а последния гол вкара Габриела Янева. Много пропуски и отменен гол за Спортика осмислиха последните минути в мача.

След четвъртия кръг Спортика заема второ място с 9 точки, голова разлика 19:1 и мач по- малко от лидера НСА, който има 12 точки. В следващия кръг момичетата на Радослав Креснички приемат Севлиево лейдис на 14 октомври от 14. 00 на стадион Христо Ботев.