Спортика с гръмка победа над Екомет, Вики Тодорова вкара три гола

03 април 2017 09:00   3 коментара   6048 прочита

Дамите на Спортика надиграха с 4:1 третия във временното класиране Екомет 90 Пловдив. На терена в село Рилци домакините откриха резултата в 16 минута след уникално попадение на Габриела Янева. Състезателката отправи страхотен удар от около 35 метра и прехвърли стража на гостите.

Само след осем минути пловдивчанки изравниха с гол на Александра Янева. При равенство 1:1 двата отбора се прибраха в съблекалните. Вторите 45 минути минаха под диктовката на Спортика. Най - активна бе крилото Антонина Шопска, коята в 56 минута асистира на Виктория Тодорова за 2:1. Именно Виктория се превърна в герой за Спортика, като реализира хеттрик.

В 69 минута тя се разписа за 3:1, а седем минути преди края Тодорова оформи крайното 4:1. От скамейката като резерва много добре се включи и Здравка Парапунова, а в защита силни отигравания имаше Веси Махлелиева. С победата благоевградчанки вече имат актив от 26 точки и заемат четвърто място, а Екомет 90 Пловдив е с 30 точки на трета позиция. В следващият кръг Спортика гостува на Болярки Велико Търново, които има с точка повече от момичетата на Радослав Креснички.

Спортика: Караколева, Махлелиева, Минчева, Бонева, Качулска, Шопска, Янева, Гоцева, Сърбинска, Тодорова, Кърцелина/Парапунова, Самарджийска, Микова Марти Кирилов

Още за: Спортика   победа   екомет   Още от: Спорт