Спортика отстъпи пред лидера НСА

27 март 2017 10:08   3360 прочита

След едно равностойно първо полувреме отборът на Спортика отстъпи на многократния шампион на страната при дамите по футбол НСА. Класическото 3:0 в полза на домакините дойде, след нелеп гол от корнер, в началото на втората част, които прекърши гостенките от Благоевград.

След това Шопска пропусна да изравни, при ситуация сама, в която бе останала сама срещу вратарката на НСА. Вторият гол не закъсня, а след това бе въпрос на време за още едно попадение във вратата на Спортика, чийто млад състав бе прекършен именно от нелепия гол от статично положение.

Всъщност това не е първия случай, в който благоевградчанки допускат подобни попадения в своята врата. Въпреки загубата момичетата на Радослав Креснички се представиха достойно срещу обичайно заподозряния фаворит за титлата. Поражението остави Спортика на пето място във временното класиране с 23 точки. В следващия кръг Спортика приема втория в класирането Екомед Пловдив, а двубоят е на втори април от 15. 30 часа.