Спас Делев донесе победата на Погон

30 октомври 2016 09:46   1 коментар   5415 прочита

След като получи повиквателна за националния отбор по футбол на Блъгария от Петър Хубчев, бившият юноша на Пирин Спас Делев блесна с пълна сили за полския си тим. Роденият в село Ключ нападател вкара два гола за победата на Погон Шчечин срещу Рух Хожув с 2:1.

Срещата започна зле за домакините, след като Ярослав Ниежгода изведе Рух напред в резултата в 18-ата минута, но много скоро Спас Делев възстанови равенството. През второто полувреме бившият нападател на Пирин, ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Берое продължи да е най-голямата заплаха за вратата на гостите и след час игра реализира втория си гол в мача. В 88-ата минута той беше заменен от Матеуш Левандовски под бурните овации на феновете.

Само допреди няколко седмици Погон беше на дъното в класирането, но оттогава тимът се намира в силна серия и с днешаната победа излезе на 5-о място в таблицата. Водач в Полша е Лехия (Гданск), където играят Милен Гамаков и Симеон Славчев.

Още за: Спас Делев   победа   Погон   Още от: Спорт