Септември победи Марек на стадиона в Симитли

09 октомври 2017 15:16   3308 прочита

Септември (Симитли) постига победа над Марек (Дупница) в X кръг на югозападната трета лига днес.Мачът бе игран на стадион „Септември“ в Симитли.

Изключително слабо и „проспано“ първо полувреме направиха отборът на Симитли. През първата част имаше доста чисти положения, които бяха пропуснати от ключови играчи на Спас Стоименов. Непростими грешки, които можеха да направят резултата в пъти по- категоричен за Септември през първата част, оставиха на полувремето вратата на противника суха.

В началото на втората част играчът на Септември (Симитли) Николай Стоилков игра грубо без топка срещу играч на Марек и бе отстранен с директен червен картон от срещата. Симитличани останаха с човек по- малко, но се мобилизираха и започнаха да играят по- нападателен футбол. Три смени извърши през втората част старши-треньорът Спас Стоименов в своя състав,като вкара свежи на мястото на Креболиев, Асен Топузов, на мястото на Божидар Станчев – Евгени Тунтев, който се завърна след наказанието си и в края на срещата на мястото на Борислав Хазуров влезе Йоан Петров.

Единственото попадение в мача беше гол на Борислав Хазуров, който изпълни перфектно отсъдена дузпа за Септември. Резултатът до края на срещата не се покачи и завърши с победа за Септември и крайното 1:0.

„Много слабо първо полувреме“- категоричен бе Спас Стоименов след мача. „ Много труден мач, проспахме първото полувреме, изпуснахме много чисти положения. Много нелепо Стоилков си изкара червен картон, не смятам, че трябваше да постъпва така. Мисля, че победата се заслужена въпреки слабото първо полувреме.Днес нямахме късмет да вкараме повече голове, другия мач дано имаме този шанс“- каза Стоименов

Стартов състав Септември (Симитли): Димитър Пангев, Ибрахим Алим, Ивайло Иванов, Николай Стоилков, Божидар Станчев(Евгени Тунтев), Васил Божинов, Георги Пейчев, Анатоли Лулейски, Смаил Креболиев (Асен Топузов), Даниел Гогов, Борислав Хазуров (Йоан Петров)