Рекорд! 11–та европейска титла за Албена Ситнилска

03 май 2015 17:41   2 коментара   5915 прочита

В поредния състезателен ден от Европейското първенство по таекуон-до -ITF в Андрия, Италия най- титулуванете българска съсезателка Албена Ситнилска спечели златен медал на спраниг в кат. до 63 кг. По този начин Албена увелечи актива си на 11 златни отличия от първенствата на стария континент. Първа в Европа е и Мирела Чилингирова при жените в категория до 75 кг., а Антон Огорелков последва брат си Димитър и стана първи при юношите старша възраст. Изключително успешен се оказа третия състезателен ден на европейското първенство по таекуон-до -ITF в Андрия, Италия. Родните таекуондисти спечелиха цели 6 европейски титли. Така от началото на шампионата България има вече 10 златни отличия. Общо през деня националите спечелиха 15 медала Ето и всичките медалисти от съботния ден:

ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

Албена Ситнилска - жени спаринг до 63 кг.

Мирела Чилингирова- жени спаринг до 75 кг.

Любомир Бакалски- мъже спаринг 64кг.

Антон Огорелков - юноши ст.възраст до 63кг

Дени Велев - юноши ст.възраст до57кг.

Валентин Йорданов -юноши ст.възраст до 51 кг.