Подкрепа за Вени от Унгария от момчетата на националния отбор по футбол

23 юли 2014 11:14   1 коментар   7781 прочита

Националният отбор по футбол до 19 години изрази още веднъж подкрепата си към Вени Дона Сърбинска. След като футболистите, начело с техния наставник Александър Димитров събраха пари, за да подпомогнат материално тяхната колежка от женския отбор по футбол "Спортика " и националния женски отбор, Вени - Дона Сърбинска. Късно снощи те изпратиха послания от Унгария. В съблекалнята минути преди мача с Украйна момчетата написаха “Вени ние сме с теб”. Момчетата на Александър Димитров показаха за пореден път, че освен футболни умения притежават и благородни чувства.

Въпреки двете загуби на Европейското първенство в Унгария, където момчетата участват наравно с колоси като Германия и Португалия, те намериха сили и време да подкрепят морално Вени. Българският национален отбор до 19 г. напусна по нелеп начин Европейското първенство в Унгария. Късно снощи момчетата на Александър Димитров загубиха с 0:1 от Украйна в мач, в който имаха повече и по-чисти възможности. В антигерой се превърна бившият халф на Левски и настоящ на Удинезе Антонио Вутов. Той пропусна дузпа в 27-ата минута, а две минути преди края украинците също изпуснаха дузпа, но съдбата им се усмихна и след удара в гредата топката се върна точно в краката на резервата Вячеслав Танковски, който вкара победния гол.