Плувците на Пирин с най-много медали от държавното по плуване в Благоевград, Василена Георгиева с три национални рекорда

17 юли 2017 09:35   5 коментара   8743 прочита

Повече от успешно приключи за ПК Пирин поредното държавно лично отборно първенство по плуване за момчета и момичета до 12 години в Благоевград. В закрития плувен комплекс с олимпийски размери 8 състезатели на Пирин бяха напълно достатъчни да спечелят купата на победител в отборната надпревара по медали.

В герой за Пирин се превърна Василена Георгиева, която в рамките на три състезателни дни подобри три национални рекорда и спечели четири златни отличия. На името на Василена вече са националните рекорди в тази възраст до 12 години в дисциплините 50, 100 и 200 метра свободен стил. Златната рибка на Пирин прибави в актива си още едно злато на 100 метра гръб и идва сребърни медала на 200 метра съчетано плуване и със щафетата на Пирин на 4x100 свободен стил.

Не по- малко аплодисменти заслужава и нейният съотборник Деян Иванов, който спечели един златен и два сребърни медала. Деян е първи на 200 метра свободен стил и втори на 50 и 100 метра гръб. В комплексното класиране по точки Пирин е на второ място, както и в класирането при момичетата. При момчетата пиринките са на четвърто място.

В държавното по плуване участваха 270 състезатели от 34 клуба в страната. Свидетел на успехите на благоевградския клуб стана олимпийската ни шампионка Таня Богомилова. Тя проследи зорко изявите на младите плувци, в компанията на треньора на националния отбор по плуване Кристиан Минковски.