Пирин с три победи от три мача, клъвна и смърфовете

02 март 2017 10:03   3612 прочита

Орлетата продължиха отличното си представяне в мачовете след зимната пауза. Вчера на стадион Христо Ботев в Благоевград глава преклони коравия тим на Локомотив Пловдив. Победата с 1:0 изпрати Пирин на 7 - мо място в класирането с актив от 28 точки.

Единственото попадение в мача вкара Орлин Старокин в 14 минута, след точен удар от разстояние. Локомотив създаде първото чисто положение в 13-та минута, когато Парвиз Умарбаев засече центриране от дясното крило от непосредствена близост до вратата, но Благой Макенджиев спаси. В последвалата атака пък Орлин Старокин получи топката на границата на наказателното поле и откри резултата с лек, но точен удар. Дани Кики имаше възможност да изравни резултата от пряксвободен удар, но Макенджиев отново спаси вратата си и първото полувреме завърши резултат 1:0 в полза на домакините.

Иван Цветков пропусна възможност да удвои аванса на Пирин в 62-та минута, но не успя и домакините продължиха да водят с 1:0. Това принуди Макенджиев да спасява отново отбора си в 81-та минута, когато вратарят спаси отрази опасен удар на Дани Кики. От скамейката бе изгонен старши треньора на гостите Едуард Ереносян, а многото жълти картона, които показа главния съдия Волен Чинков.

Пирин Благоевград - Локомотив Пловдив 1:0

голмайстор: 1:0 Орлин Старокин 14

Пирин: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Кристиян Кощрна (90-Кирин Грозданов), Станислав Костов (86-Тодор Траянов), Даниел Младенов (21-Иван Цветков) и Аймен Суда.