Пирин размаза Дунав, 4 гола паникьосаха гостите

30 ноември 2016 15:47   3 коментара   8173 прочита

Пирин разгроми Дунав с 4:1 в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Даниел Младенов вкара два гола за победителите, Атанас Атанасов си отбеляза автогол и Станислав Костов попълниха актива на домакините. Почетното попадение за сензацията на първенството Дунав вкара Диян Димов.

Още от първите минути на мача Пирин натисна своя противник и положенията пред вратата на Мартин Луков следваха едно след друго. В 3-ата минута Станислав Костов пропусна отлично положение.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Костов пусна на празна врата към Даниел Младенов и той откри резултата в полза на Пирин. Шест минути по-късно Атанас Атанасов си отбеляза автогол, след като опита да изчисти удар на Станислав Костов.

Пирин не спря до тук и в 29-ата минута Даниел Младенов с хубав диагонален удар направи резултата класически. Гостите от Дунав се върнаха в мача след красиво изпълнение на Диян Димов в 37-ата минута.

През второто полувреме Пирин продължи да бъде по-добрият отбор на терена. Следва нова поредица пропуски пред вратата на Мартин Луков. В 62-ата минута един от най-добрите на терена Станислав Костов успя да се разпише. Той бе изпуснат от защитата на гостите и хладнокръвно направи 4:1.

До края нови добри възможности се откриха пред "орлетата", но Муйеци и Сандев не успяха да преодолеят Луков.

ПИРИН - ДУНАВ 4:1