Орлетата клъвнаха три пъти смърфовете за първа победа навън

01 октомври 2016 09:44   4 коментара   4095 прочита

Пирин спечели първа победа и съответно три точки извън пределите на Благоевград от началото на първенството в Първа лига. Орлетата изненадаха прехваления тим на Локомотив и го наказаха в Пловдив с 3:2. Дани Младенов донесе успеха на "орлетата" в 94-ата минута.

Така "орлетата" постигнаха първата си победа като гост от началото на сезона. След спечелените три точки благоевградчани се наредиха на 6-ото място и са с актив от 13 точки, колкото има и Локо. Отборът от Благоевград се намира във форма и записа трета поредна победа на всички фронтове. В досегашното съперничество между двата тима "орлетата" нямаха успех като гост на този стадион.

През първото полувреме домакините имаха 3-4 супер положения за гол от които обаче не се възползваха. В 51-ата минута все пак обаче Локо стигна до попадение с което откри резултата. След центриране от корнер Бакалов бе на задната греда и с ножичен удар успя да реализира.

Три минути след това гостите изравниха, след като Младенов бе изведен на ръба на засадата от Башлиев и финтира стража на противника, за да реализира. В 74-ата минута момчетата на Стефан Генов стигнаха и до пълен обрат. Костов надигра технично Горанов и от няколко метра не сгреши. В 85-ата минута Райнов прехвърли с глава Костов и изравни резултата, но в 94-ата минута Младенов бе изведен от Траянов и прехвърли елегантно Ел Харуби за крайния обрат.

Локомотив Пловдив - Пирин 2:3
1:0 Бакалов 51
1:1 Младенов 54