ОФК Пирин с равенство срещу "Септември" - Симитли, предстои контрола с "Банско"

01 февруари 2013 18:41   1 коментар   12047 прочита

ОФК „Пирин” постигна реми в днешната извънредна контрола срещу „Септември” Симитли в мач игран на стадиона в Ново Делчево. Срещата завърши при резултат 1:1 с по гол в двете полувремена. Симитличани стартираха по-добре в мача, като Фидел удари греда още в 6-та минута, след като зелените чакаха напразно сигнал за засада. В 18-та минута Антонио Михайлов бе точен за втородивизионния тим, след грешка в защитата на Пирин. След гола пиринци заиграха по-атакуващо, но пропуски на Костов не доведоха до изравняване.

Втората част започна с редица смени в двата състава, а благоевградчани се хвърлиха да изравняват. До ремито се стигна след майсторско изпълнение на Давид Гълъбов в 68-та минута, който прехвърли вратаря на Симитли. В последните минути на срещата Самокишев на два пъти създаде суматоха в отбраната на „Септември”, като в 80-та минута дори се стигна до абсолютно редовен гол, отменен заради несъществуваща засада. Утре сутрин ОФК „Пирин” се прибира от лагера си в Ново Делчево, плануваната контрола с „Миньор” Перник няма да се състои, заради нестабилната ситуация при перничани. Ръководството на „орлетата” реагира своевременно и утре на стадион Христо Ботев ще се играе приятелски мач срещу „Банско” в 13:00, съобщиха от пресслужбата на клуба.