Младшата на Пирин с отличен турнирен резултат в София

27 май 2015 13:21   3924 прочита

Младшата възраст на ОФК Пирин, редени през 1998 г., постигна отличен турнирен резултат в София, след като възпитаниците на треньора Венцислав Гочев постигнаха равен -2:2 с отбора на София 2010. Мачът бе първа среща от баражите за влизане в Елитна група на България до 17. Орлетата поведоха в резултата с 0:2 през първата част, но допуснаха да бъдат изравнени през втората.

Петър Христов откри резултата в полза на орлетата в 27-та минута, след самостоятелен пробив и хубав завършващ удар под гредата. Пиринци поведоха със стабилен резултат в 35-та, след като при корнер Богоев бе най-съобразителен и заби с глава кълбото в мрежата. Благоевградчани можеха да се приберат за почивката с класически резултат, но Младенов пропусна сам на празна врата.

През втората част зелените изпуснаха инициативата и допуснаха два безответни гола в 63-та и 71-та минута. Шансовете на Пирин са сериозни и предстои важен мач в петък, когато на стадиона в Рилци е ответния двубой, който е с начален час 17:00.