"Миньор" се наложи над "Свобода" с 2:0

15 октомври 2017 09:55   1 коментар   6297 прочита

Миньор записа 6-та победа от началото на сезона, след като удари с 2:0 Свобода (Пещера).

Перничани бяха по-активният отбор и заслужено стигнаха до успеха. В 12-та минута домакините получиха дузпа, след като защитник на Свобода игра с ръка.

Зад топката застана благоевградчанинът Георги Ризов, но ударът му излезе в аут. Това не притесни перничани и те продължиха със своя натиск. В средата на първото полувреме Кристиян Ковачев засече центриране по земя и даде аванс на Миньор - 1:0. В 44-та минута "чуковете" отбелязаха и втори гол, след като Мирослав Иванов засече с глава центриране от корнер на Любомир Христов. През втората част темпото на игра спадна. Малко преди края Петър Христов от гостите получи червен картон за удар в главата на съперник. Потърпевшият от ситуацията Денис Николов бе заменен принудително, минути след като се бе появил като резерва. Последният шанс за гол се откри пред Рангел Абушев, но ударът му попадна в напречната греда.

Стартов състав на Миньор: 1. Даниел Леотниев, 14. Димитър Савов, 23. Мирослав Иванов, 4. Любомир Илиев, 26. Антон Киров, 15. Илиян Илиев, 6. Любомир Христов, 22. Илиян Христов, 7. Георги Ризов, 30. Рангел Абушев, 9. Кристиян Ковачев