Жандармерия, полиция, извънредни мерки за дербито Пирин-Ботев! Загуба за нашенци, играли под канонада от димки

05 април 2017 11:15   5 коментара   6636 прочита

Вчера вечерта стадион "Христо Ботев" в Благоевград бе домакин на дербито между "Пирин" Благоевград и Ботев Пловдив. Домакините от Благоевград понесоха поражение от "Канарчетата, които още в 27-мата минута нанесоха победния гол. Единственият гол в мача отбеляза капитанът на пловдивския тим - Лъчезар Балтанов.

Голът се реализира след като Фелипе Бризола центрира с десния крак в наказателното поле, където Омар Косоко свали топката към Балтанов, който с удар от воле откри резултата. С това попадение Балтанов направи "Канарчетата" първият полуфиналист за Купата на България по футбол.

В мачът липсваха голови положения, но пък за сметка на това в началото на второто полувреме имаше няколко спирания на играта от главният съдия - Николай Йорданов, които бяха следствие от хвърляните димки от феновете и на двата отбора.