Илиян Илиев от Дупница спечели сребърен медал на Третото световно първенство по борба на глухи

10 септември 2012 12:30   4 коментара   12863 прочита

10 бона награда и 300 лв. доживотна пенсия спечели Илиян Илиев от Дупница на Третото световно първенство по борба на глухи. Българските борци започнаха с летящ старт на започналото в София трето световно първенство по борба за глухи. В категория до 120 кг при класиците Илиян Илиев спечели сребърен медал, след като на финала загуби от руснака Даниил Иванов с 0:2. На полуфинала Илиев надви казахския състезател Хайраткан с 2:1.

Илиян Илиев се занимава с търговия с стари коли той държи една от водещите автокъщи в града Той е пръв приятел на шефа на автотърговците в Дупница Всргил Кацов, общински съветник от ОДС, земеделски лидер в Дупница. Но в последните избори се разграничи от него и мина в лагера на победителите, като участва активно в предизборната кампания на партия ГЕРБ

Христо Павлов (84 кг) спечели бронзов медал, побеждавайки молдовеца Калестров с 2:0. Пътя му към финала препречи арменецът Никогосян, който взе победата с 2 0 В категория до 55 кг ветеранът Ангел Кремов остана едва пети, а в категория до 66 кг Пламен Дончев завърши 7-и в крайното класиране.

Първенството бе открито от Ребека Адам, член на борда на Международния комитет за спорт на глухите приветствие към участниците поднесе и спортният министър Свилен Нейков. А патрон на шампионата е кме­тът на столицата Йорданка Фандъкова. Наградата за първо място беше 30 хил. лв. и 700 лв. доживотна пенсия

През 2013 г. Спортната федерация на глухите в България (СФГБ) ще бъде домакин на 22-ите летни олимпийски игри за глухи - Deaflympics, които ще се проведат в София. По този повод федерацията обявява конкурс за проекти на лого, на плакат и на талисман на игрите Срокът за представяне на проектите в СфГБ е 31 юли 2012 г.

Победителят в конкурса ще получи награда.

източник: toppresa.com и Вестник “Вяра”

Още за: Ил. Илиев   борба   медал   Още от: Спорт