ФК "Спортика" с бронзови медали в Държавното първенство за жени

29 май 2016 10:02   2 коментара   4529 прочита
Сн. Архив
Сн. Архив

Сн. Архив

ФК "Спортика" Благоевград завърши наравно 1:1 срещу "Севлиево лейдис" Севлиево, в последния мач от пролетния полусезон.

В 15-та минута благоевградчанки откриха резултата от дузпа, реализирана от капитанката Вероника Гоцева. В 32-та минута съдията отсъди червен картон на Кристин Качулска от "Спортика", поради задържане на нападателка от гостите. Последва фаул за "Севлиево лейдис", когото бе изпълнен безупречно, като топката срещна горната греда и влезе във вратата. След червения картон играта до края на полувремето бе равностойна.

През втората част поради топлото време темпото на игра спадна. Макар и с 10 човека домакините стояха по-добре на терена. В 75-та минута и отборът на гостите остана с човек по-малко, поради показан втори жълт картон за грубо нарушение. Минути преди края на мача Антонина Шопска от "Спортика" изпусна чист гол, след като остана очи в очи срещу вратарката на Севлиево.

В този мач ФК "Спортика" игра без три титулярки, като една от отсъстващите бе вратарката Станимира Мътарова.

След като завърши срещата, благоевградчанки бяха наградени с бронзови медали, поради заемащото 3-то място в крайното красиране в Държавното първенство за жени.