Две момичета от Спортика Благоевград играха за националния отбор

09 април 2017 17:46   1 коментар   20563 прочита

Антонина Шопска и Габриела Самарджийска участваха в първия мач на националния отбор на България за девойки до 16, който започна с победа участието си на международния приятелски турнир за развитие на УЕФА, който се провежда в Албена. Възпитаничките на Троян Радулов надиграха съперничките си от Фарьорските острови с 3:0. Младите "лъвици" решиха двубоя още през първата част.

Иванa Найденова откри резултата в 13-та минута, а Александра Янева оформи категоричния успех с две попадения в 36-та и 38-та минути. Младите звезди на Спортика изиграха пълни 90 минути и се представиха на високо ниво. Габи и Антонина ще участват и утре във втория мач на националките, който е утре от 15.00 срещу Сърбия.

В другата среща от надпреварата Сърбия се наложи над Естония с 2:0.

Стартовият състав на България U16: 1. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова - к., 4. Венка Драганова, 5. Александра Янева, 6. Силвия Кефалова, 10. Антонина Шопска, 11. Ивана Найденова, 13. Ралица Витекова, 16. Ивона Илиева, 17. Габриела Самарджийска, 19. Гергана Илийчева