Димитър Грозданов от Симитли е трети в началото на есенния сезон на мотокроса

04 септември 2015 09:15   1 коментар   4029 прочита

На най-старото мото - трасе в България –мотополигон „Ридо” в Самоков се проведе предпоследният кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос. С големи надежди бе малкият шампион на Симитли за това състезание, но малшанс попречи на Димитър Грозданов да застане на челното място. В първия манш Грозданов направи лош старт и завърши на трето място. Във втория манш стартира пръв, но бутане от страна на друг състезател го остави на трасето.

С много желание и хъс Митко се изправи, премина останалите състезатели и се добра до третата позиция. В момента Грозданов е първи в генералното класиране в клас MX65 С 156 точки.

В предпоследния кръг на Източноевропейския шампионат по мотокрос участваха 110 състезатели от България, Турция, Гърция, Македония, Сърбия, Румъния и Кипър. Тази събота и неделя 5 и 6 септември на Грозданов предстои състезание в Севлиево, „Горна Росица”.

Още за: трасе   мотополигон   кръг   Още от: Спорт