Благоевградчанинът Димитър Димитров с отлично представяне на Европейското по спортна гимнастикa

25 април 2017 09:56   2 коментара   12282 прочита

Състезателят на клуб по спортна гимнастика Пирин Благоевград 2011 Димитър Димитров се представи отлично на Европейското първенство за мъже и жени в Румъния. Митко бе един от двамата български национали, които премериха сили с елита на спортната гимнастика на стария континент. Димитров бе много близо до влизане във финала на прескок, но оценката, която получи му отреди 18- то място.В надпреварата на многобоя Митко събра 75,000 точки и зае 44-то място, което на фона на 171 участника си е голям успех.

На втората серия на земна гимнастика Митко падна и това повлия на оценката му. На земна гимнастика благоевградчанина имаше силно съчетание с начална оценка 15,900, която при добро изпълнение щеше да му осигури място на финала, като за сравнение медалистите бяха с оценки 16,000 и 16,200. Въпреки това личният му треньор Александър Марков оцени много високо представянто на Димитров на шампионата в Клуж Напока. Неговият съотборник в националния отбор Мартин Ангелов зае 56- то място в многобоя.

За Митко предстои още едно изпитание през месец май на световната купа от 19-23 май в Осиек Хърватия. Този път гимнастикът на Пирин Благоевград 2011 се надява на участие във финал на отделен уред, като шансовете не са никак малки.