Берое измъкна победа над Пирин в последните минути

18 ноември 2017 16:18   5 коментара   9086 прочита

Благоевградчани продължават да затъват, като нямат победа от 8 кръга

Пирин загуби домакинството си на Берое с 0:1. Единственото попадение в двубоя отбеляза нападателят на гостите Мартин Камбуров в 85-ата минута.

Двубоят започна с много битка по терена, като лек превес имаха старозагорци. Първата опасна ситуация за Пирин дойде в 24-ата минута, след като домакините размениха няколко бързи подавания, топката стигна до Станислав Костов, който стреля, но ударът му премина на сантиметри над вратата. Гостите отговориха със много техничен удар с пета на Карлос Охене, който засече центриране от корнер, но ударът му срещна страничния стълб. До края на първото полувреме последва още един изстрел за гостите, дело на Марко Адемович, но Макенджиев спаси хладнокръвно.

Така двата отбора се оттеглиха в почивка при резултат 0:0.

През втората част играта беше доста накъсана, като преобладаваха нарушенията и жълтите картони. "Орлетата" имаха няколко шанса за гол, но удари на Ничев, Костадинов и Костов не успяха да пробият Душан Перниш.

Мачът вървеше към своя край, когато в 85-ата минута след корнер за беройци, Иван Иванов хитро намери Мартин Камбуровм който със силен удар разстреля Благой Макенджиев и донесе трите точки за Берое.

Състави:

Пирин (Благоевград): 22. Благой Макенджиев, 27. Костадин Ничев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 18. Юлиян Попев (к.), 6. Тодор Паланков, 24. Антон Костадинов, 44. Конър Хендерсън, 15. Димитър Благов (64- 99. Радослав Кирилов - 82 26. Любомир Цолев), 10. Аймен Суда, 19. Станислав Костов
резерви: 76. Красимир Костов, 30. Тодор Траянов, 4. Димитър Митев, 28. Ивайло Михайлов, 25. Методий Стефанов

Берое (Стара Загора): 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев (80- 21. Серджиу Негруц), 6. Иван Иванов, 26. Камен Хаджиев, 20. Матеус Леони, 8. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов (к.), 16. Марко Адемович (69-10. Борислав Цонев), 77. Педро Еуженио, 71. Антон Карачанаков (87- 5. Павел Виданов), 9. Мартин Камбуров
резерви: 22. Богомил Цинцарски, 11. Драгош Фирцулеску, 15. Георги Динков 28. Веселин Пенев

жълти картони: Конър Хендерсън, Аймен Суда (Пирин) ; Милен Желев, Мартин Райнов, Марко Адемович, Камен Хаджиев, Иван Иванов, Карлос Охене (Берое)

съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)