Рожденикът Тиафо изхвърли Гришо от "Аустрелиън Оупън"

20 януари 2019 10:33   3521 прочита
Снимка: Getty Images

Родният тенисист отстъпи с 1:3 сета

Григор Димитров приключи участието си на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставеният под №20 в схемата българин отпадна на осминафиналите след загуба от празнуващия 21-ия си рожден ден Франсис Тиафо с 1:3 сета (5:7, 6:7(6), 7:6(1), 5:7). Срещата на "Мелбърн Арина" продължи повече от 3 часа и половина.

В първата част американецът проби за 4:3, но Григор върна брейк при 5:5, само за да допусне нов пробив в следващия гейм, а после и да отстъпи сета.

В следващия българинът поведе с брейк за 4:3, но не успя да го задържи. Стигна се до тайбрек. В него Димитров пропиля три сетбола от 6:3 точки и вече изоставаше с 0:2 сета.

Той беше пред отпадане, след като 39-ият в света Тиафо проби за 4:2 в третата част. Гришо не се предаде, веднага направи рибрейк, а после в тайбрека беше неудържим и намали пасива си. Американецът вече нямаше сили и поиска лекарска помощ в края на частта, защото получи крампи.

Димитров имаше цели пет шанса да пробие в началото на четвъртия сет, но не успя. В 11-ия гейм Тиафо поведе с 40:15 при сервис на българина. След това рожденикът сервираше за място на четвъртфиналите. Той поведе с 40:0 и реализира втория мачбол след форхенд в мрежата на хасковлията.

Taкa американецът се класира за първи четвъртфинал в турнирите от Големия шлем. Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между Рафаел Надал и Томаш Бердих.

източник: btvnovinite.bg