Дузпа на финала лиши Лудогорец от абсолютна сензация срещу Ливърпул

17 септември 2014 12:28   3556 прочита
снимка Бгнес

Лудогорец изпусна да вземе точка от Ливърпул на "Анфлийлд" след безумна дузпа на канадския страж Милан Борян в 93-ата минута.

Лудогорец изпусна да вземе точка от Ливърпул на "Анфлийлд" след безумна дузпа на канадския страж Милан Борян в 93-ата минута. Българският първенец бе споходен от малшанс и трябваше да отстъпи с 1:2, но заслужава само суперлативи за своето представяне.

Англичаните започна много ентусиазирано срещата с намерение да натикат Лудогорец в собствената му половина. Замисълът на Брендън Роджърс обаче не се получи, защото българският първенец действаше със самочувствие и показа, че може да бъде много опасен на контраатака.

За съжаление централният защитник Александър Александров получи жълт картон още в 5-ата минута, след като подкоси откъсващия се Рахим Стърлинг.

Първата реална голова опасност се откри пред домакините в 21-ата минута, пише Бнюз.бг. Марио Балотели се освободи добре пред наказателното поле и понечи да отправи удар, но в последния момент бе блокиран от прецизен шпагат на А. Александров. Топката се върна в Стивън Джерард, чийто изстрел обаче бе отразен от вратаря Борян.

Абел Анисе отправи първия удар към вратата на "червените" в 37-ата минута, но бе твърде далеч от целта. С много движение по терена и пълна концентрация в отбрана, Лудогорец удържа равенство 0:0 срещу английския колос през първото полувреме.

След почивката „мърсисайдци" продължиха щурмовете си към вратата на „орлите", които обаче оставаха безрезултатни.

На стрелкова позиция дори се озова десният бранител Хави Манкийо. Испанецът бе изведен сам срещу Милан Борян, но в опита си да го прехвърли не уцели вратата. Освен на терена, равенство имаше и по трибуните, където гласовитата агитка на Лудогорец ясно се открояваше с възгласи „Искаме гол" и „Българи-юнаци".

Двайсетина минути преди края двойна смяна освежи състава на домакините. В игра се появиха дефанзивният Лукас Лейва и Фабио Борини. Италианският нападател бе близо да открие резултата с първото си докосване, като само феноменалният рефлекс на Борян спаси мрежата на „орлите".

В 72-ата минута българският шампион имаше уникална възможност да отбележи. Този път обаче късметът се усмихна на домакините и Роман Безяк удари гредата. Нападателят бе изведен отлично от Марселиньо и пусна топката по тревата, но за съжаление тя срещна десния стълб на Миньоле.

Лудогорец издържа до 82-ата минута, когато Марио Балотели се пребори с Моци в наказателното поле и от малък ъгъл реализира за 1:0.

Невероятна драма настъпи в 90-ата минута на мача. Лудогорец смрази „червените" с гол на резервата Дани Абало. Точно когато изглеждаше, че разградчани ще запишат първата точка за български отбор в турнира, Борян направи дузпа от нищото. Стивън Джерард не трепна от бялата точка и донесе успеха на Ливърпул с 2:1.